Dysputa o wierze

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Miguel de Catalan » 22 mar 2021, 12:27

Zarzuty przedstawione Abp. Gagikowi nie są ciężkie i jakieś poważne. Bowiem ekscelencja nie "zaatakował" Rotrii jakoś mocno, czy też specjalnie. A jedynie snuł domysły i powiedział fakty, że kościoły narodowe upadają. I tak jest, tak było. Nie trzeba z tego robić procesu i nabijać sobie postów.
Chyba że nie mają kapłani co robić i dzień bez procesu dniem straconym. Jak już ktoś zauważył przy okazji Tymoteusza Piechoty. Rotria bawi sie zbyt bardzo w biurokracje. Bowiem aby zbanować musieli napisać akt, dekret itd. Troli się banuje a nie na nich żeruje i daje się im nabijać posty. Tymoteusz był dla was jak Tego dnia dla mnie. On napisał prawie 300 postów, a na każdy jego post, ktoś odpowiedział raz albo kilka. Razem wychodzi że prawie 1000 postów kręciło się wokół tego co on napisał albo ktoś inny. Liczby podobne do moich. Napisałbym o tym esej ale nie zamierzam do takiego poziomu hipokryzji jaki został pokazany wtedy przy tamtym eseju.
Trudno jest się zagłębiać w treściach które się pojawiają bo Rotria trochę komplikuje albo coś przekręca, nie mówi o niewygodnych rzeczach, czyli czasem wymyka się od odpowiedzi.

Szanuję i dziękuje za odpowiedź Patriarchy w wątku z tezami.
Co do postępowania wyraziłem swoje zdanie, że powinno się umorzyć, lub dogadać. Bo nie ma sensu dalej tego ciągnąć. I mówię to w trosce o Kościół Rotryjski, bo wiadomo jakie zasługi ma podejrzany.
:) ;)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Miguel de Catalan » 22 mar 2021, 12:32

Samuel Radziwiłł napisał(a):Także się zdziwiłem, gdy ujrzałem tę wypowiedz w wątku synodalnym. Cieszę się, że jednak powróciła we właściwe miejsce. Wydaje mi się, że problemem jest to jak realnie postrzegamy chrześcijaństwo i samą religię i co z tego wnosimy do wirtuala.

Od początku mojego pojawienia się w mikroświecie byłem kalwinistą. Wybór był dość prosty- pasowało to do klimatu RON i mojej protestanckiej religii w realu.

Cieszę się, że pojawiła się ta kwestia.

Właśnie ciekawym jest przypadek Księcia Hetmana, bowiem pomimo, iż nie ma, nie funkcjonuje w mikroświecie kościół protestancki to są osoby które nie są wirtualnymi katolikami, czyli Rotryjczykami.
Nie trzeba bowiem być w Kościele Rotryjskim aby być katolikiem. Można być poza Rotrią i być katolikiem lub innego wyznania. Wszystko to możliwe jest dzięki temu, że dzieje się to internecie i dlatego, że mamy tutaj wolność jak w realnym świecie. :)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Ametyst Faradobus » 22 mar 2021, 20:21

Ja jestem z tych, którzy z żadną konkretną religią instytucjonalną się na chwilę obecną nie identyfikują, ale za to całkiem dużo interesuję się Kościołami chrześcijańskimi, okazyjnie także innymi religiami. Głównie siedzę w prawosławiu.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej

Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 02 mar 2015, 18:21
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Gadu-Gadu: 28373368
Skype: ametyst.faradobus
Wykształcenie: UH

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 23 mar 2021, 11:32

Co do mnie, jestem realowym katolikiem rzymskim, a w mikroświecie jestem związany z Kościołem Rotryjskim. Jednak, co istotne, pamiętać należy o tym, że KR nie jest w istocie kościołem, a ma za zadanie odzwierciedlać klimat funkcjonowania Kościoła Katolickiego, aktualnie, na przełomie XIX i XX wieku. Wcześniej, w zasadzie nie tak dawno, był to renesans. W każdym razie, KR nie ma swojej doktryny i nie jest kościołem. Chociaż na Uniwersytecie Rotryjskim nauczana jest teologia katolicka.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 25 mar 2021, 12:55

Ojciec Gagik Bagratyda opuścił Kościół Rotryjski i Rotrię:
http://forum.rotria.pl/showthread.php?tid=2691
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Wilhelm Orański » 25 mar 2021, 13:38

Cóż, to kolejny dowód na to, że Rotria od jakiegoś czasu nie potrafi podtrzymać różnorodności. Ci, którzy myślą nieco inaczej niż 2-3 osoby u steru władzy, w rezultacie kończą jak JE Bagratyda lub JE Dmowski.
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Stanisław Wieniawa » 25 mar 2021, 14:44

W różnorodności musi być jedność. Jeżeli ktoś sprzeciwia się istocie całego Kościoła, wypracowanej przez lata tradycji - w tym rządy Patriarchów Orańskich - to nie ma w nim dla niego miejsca. To duchowny ma dostosować się do Kościoła, a nie Kościół do duchownego. Nigdy nie budziło wątpliwości to, że Kościół Rotryjski nie jest realnym Kościołem. Mikroświat to nie jest miejsce do prowadzenia działalności religijnej. Owszem, w Internecie można to robić. Ale od tego są odpowiednie portale katolickie, protestanckie, prawosławne itd. Mikroświat symuluje real, ale go nie zastępuje. Szczególnie w tak delikatnej kwestii, jaką jest wiara.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Miguel de Catalan » 25 mar 2021, 18:55

Co do tradycji to jest to tylko tradycja. I pomyślmy wszyscy tak ogólnie, nie tylko o tej sytuacji czy ogólnie tradycja powinna rządzić ludźmi czy to jednak tradycja jest dla ludzi.

My w RON mieliśmy Artykuły Henrykowskie. I są to historyczne, tradycyjne dokumenty. Jednak ich zapis był niezgodny z przyjęta mechaniką dlatego też zabraliśmy im moc prawną. Jeśli dawne zasady maja rządzić Rotrią to może oznaczać, że duchowni w niej posługujący są zbyt dumni, i uparci aby zmienić. Jak sie chce to można wprowadzić reformy zaproponowane przez Gagika.
Zwołać synod. Wprowadzić tezy Gagika, gdzie trzeba. I gotowe.
Pisanie o tradycji, czy jakiś innych rzeczach, które mają wytłumaczyć niewprowadzenie tych tez jest lekko przykre, a może i nawet żenujące. Gagik Bagratyda chciał dobrze dla kościoła. Czemu ten kościół na czele którego stoją duchowni rotryjscy nie mogą schować swojej dumy, żalu, pychy, upartości w kieszeń i zrobić tego co zaproponował Biskup...?
Przez takie decyzje jakie kościół podjął stracił duchownego. Rzeczywiście. Opłacało się. Wygraliście wojnę którą sobie ubzduraliście i straciliście duchownego. I po co.? Było wprowadzić tezy i mieć duchownego. A teraz jest jak było i nie ma biskupa. Mikroświat sie starzeje i kończy. Nie wiem jak szybko. Może został rok, a może dwa lata. Czemu na koniec nie można zrobić czegoś aby zyskać nowych kapłanów, albo zatrzymać przynajmniej. :(
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Aurelio de Medici y Zep » 25 mar 2021, 19:45

Dlaczego powodu odrzucenia tez doszukuje się Pan w pysze, dumie i w ogóle w perfidii tego przebrzydłego rotryjskiego kleru, a nie w jego rozumnej analizie i kwestiach merytorycznych?
Skoro ten skostniały Kościół, który w Pana oczach jest już chyba wcieleniem nierządnicy babilońskiej, jest zbyt dumny, pyszny i skorumpowany, by zmienić w sobie cokolwiek, to dlaczego w ciągu ostatnich dwóch lat (około) zupełnie zmienił epokę narracyjną, uzupełnił Rytuał Laterański i stworzył Welijski, zmienił podział terytorialny? Zmiany (i to zmiany potrzebne i pożyteczne) są zresztą znacznie liczniejsze.
I zapewniam Pana, że za rok, dwa, a nawet za trzy lata, mikroświat wciąż będzie istniał, co w marcu 2023 roku Panu (jeśli dane mi będzie) przypomnę :) Rotria natomiast będzie wtedy, co do czego jestem mocno przekonany, silna i stabilna. Rzeczpospolita, daj Boże, również - na to się zapowiada i tego życzę :)
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep
Suwerenny Wielki Książę Toskanii etc., etc.


Obrazek



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 19 sty 2018, 18:22
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: Dysputa o wierze

Postprzez Samuel Radziwiłł » 26 mar 2021, 13:22

Wydaje mi się, że zrobił się mały offtop rotryjski, co chyba nie było zamierzeniem autora tego wątku.

Myślę, że warto postawić sobie pytanie- Na ile wyznawana wiara/religia/niewiara ma wpływ na kreowane postacie w wirtualu i na naszą tu postawę.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości