Tego dnia... dyskusja

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Tego dnia... dyskusja

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 13 mar 2021, 22:33

Mości Panie Michale,

Już chyba nieraz zwracałem uwagę na to, że wstawianie licznych a długich tekstów, często nienapisanych przez siebie samego, nie jest do końca właściwe. Chociaż, jak Mości Pan stwierdził, czasem pisze Pan niektóre teksty samodzielnie.
Nie tylko ja zwracałem na to uwagę, jeśli dobrze pamiętam. Teraz, jak widzę, o wstawianiu przez Pana skopiowanych rzeczy piszą w innych miejscach. Kozacy na Zaporożu o tym rozmawiali. Także na jednym z serwerów na Discordzie o tym pisano. Prosiłbym o to, żeby publikował Pan mniej tych tekstów. Nie wiem, czy ktoś czyta całe te teksty, a ponadto, w moim przypadku ogranicza się to raczej do przeglądania od czasu do czasu, zaś czasem jakiś tekst przeczytam. Moim zdaniem, lepiej by to wyglądało tak, że wstawiane by było kalendarium danego dnia, a następnie jeden do trzech tekstów, z tym że te dwa dodatkowe raczej krótkie. Ja myślę, że wstawianie zbyt licznych i długich tekstów nie jest rzeczą tutaj właściwą.
Oczywiście, doceniam to, że Mości Pan się stara i chce nam przynosić rozmaite teksty i możliwe, że poświęca Pan na to sporo czasu, ale nie wiem, czy to jest najlepszy do tego sposób.

Tu zaś wypowiedzi Kozaków: http://zaporoze.ct8.pl/viewtopic.php?p=134#p134

Co Mości Pan sądzi o mojej propozycji i inni Waszmość Państwo?

EDYCJA. 22.38 Jakiś taki dialog tu panuje. Kolejna wypowiedź Kozaka: http://zaporoze.ct8.pl/viewtopic.php?p=140#p140
Żeby nie było, ja Wasze zaangażowanie szanuję, ale czy dobrym pomysłem jest wstawianie takiej ilości tekstu?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Tego dnia...

Postprzez Miguel de Catalan » 14 mar 2021, 00:06

Pierwsza sprawa to proszę mnie nie rozsierdzać! :!:
Druga to proszę mnie nie wkurzać bo na tym forum RON już nie raz robiono podobne akcje typu bronie w XVII wieku, typu twierdze, itd. I fakt przemilczany.
Jaśnie Wielcy Kardynałowie w Rotrii tolerowali Pana Tymoteusza Piechotę. Prawie 300 postów im napisał. A wszystko to było spamem. I co jakoś ja im tego nie wypominam. Ale mnie to co innego.
Cały czas mam gotowy pozew przeciwko Mikołajowi Drederowi ale miłosierny jestem i nie zgłaszam się do Trybunału.
A zdania Kozaków nie ważne są. niech sobie o dupach gadają bo jak z nimi skończę to na pal ich powbijam. Każdy jeden zabity żołnierz koronnych wojsk równać się będzie stu palom z kozakami na ich szczycie. Miłosierny i dobry dal ludzi byłem, szanowałem i kozaka i chłopa pańszczyźnianego ale wobec tych oszczerstw to nie mogę wytrzymać. Gadają nieprawdę. Tyle w gębie ile z rzyci.

A wojna nie jest mi na rękę bo nie chciałem jej, ale wobec takich chamów to mogę się zgodzić.
Jednak chyba same chorągwie potockich rozwaliłyby i zrównałyby z ziemią obóz kozacki i nie byłoby co zbierać.

I jeszcze jedno nie pouczaj mnie Pan. Słucham waszych rad. Ale nie wypominajcie mi bo nie jestem z tych co lubią słuchać kilkakrotnie podobnych lub tych samych uwag. Cierpliwy jestem, jednak tez do czasu. Panie bracie tak was słucham ja wy mnie czasem. Ja tez was czasem o pewne rzecz prosiłem lub proszę ale obeszło się to bez echa, odpowiedzi lub uczynienia zadość mojej prośbie.
Proszę mi tutaj nie tworzyć podstawy pod kolejny jakiś wymyślny konflikt w którym to ja będę oczywiście tą złą osobą. Bo myślicie że ja nie wiem co każdy myśli. Większość olewa to co piszę. niektórzy czytają wybrane. Nie podoba się to nie czytaj.
Projekt stworzyłem aby:
1. Mieć zajecie i starać się odwiedzać RON codziennie w miarę możliwości.
2. Aby każdy miał co poczytać.
3. Aby utrzymywać aktywność RON.
4. Aby też polepszyć swoje statystyki.
Niedługo ten watek się skończy. A może i w tej chwili bo mam już dość.
Za co się nie wezmę to zawsze znajdzie się maruda i niszczyciel zabawy. albo jakiś błąd, albo uwagi.
Co sobie zaplanuje to mi los niszczy marzenia plany bo ktoś już to ogłasza, pisze o tym albo organizuje. Czasem czuje się jakby mi szlachta polska kradła pomysły z głowy.
Czasem nie da się dogadać. Wszystko tutaj się rozwleka jak stara kobyła.
Od prawie trzech lat próbujecie zrobić MTR. Teraz nawet nie raczycie nic powiedzieć o regulaminie. Zawiodłem się Królem i Szlachtą. Choć króla rozumiem i wiem, że będzie dostępny niedługo, za parę dni. Nikt tak prac sejmowych nie rozwlekał jak my w tym roku. jestem pewien, że gdyby sprawniej procedować to skończyłoby to wszystko się szybciej. Czasem przedłużaliśmy debaty dla kilku postów wymianie zdań. Czasem nawet to nie zmieniło projektu. W realnej RON był okres 6 tygodni co nie zostało uchwalone to było anulowane. Może jakbyśmy to wprowadzili to szlachta by szybciej procedowała i działała a nie zbierała się jak sójka za morze...
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Tego dnia...

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 14 mar 2021, 00:11

Mości Panie Michale, proszę się nie denerwować. Ja tylko dobrze radzę. Tę sprawę można dalej prowadzić, ale może w nieco inny sposób? ;)

Proszę mi wybaczyć, że korzystając z uprawnień moderatorskich piszę w zamkniętym wątku, ale chciałbym, aby moja odpowiedź się tu znalazła. Proszę się zastanowić. Ja doceniam Pańską pracę, tylko sądzę, że należałoby to trochę inaczej prowadzić.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego. :)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Tego dnia...

Postprzez Miguel de Catalan » 14 mar 2021, 12:26

Przychylam się do prośby Pana Michała i nie będę wstawiał długich tekstów które nie dotyczą Rzeczpospolitej. Ograniczę też posty do tych co dotyczą wieku XV, XVI, XVII, XVIII.
Dziękuję za pańską radę. Chętnie będę ich słuchał ale nie na forum a w listach. Wtedy mniej osób będzie mogło się o nich dowiedzieć i dzięki temu żaden kozak komentować tego nie będzie.
A ja wtedy spokojniejszy będę. Bo nie lubię publicznej krytyki szczególnie kiedy o niej może się dowiedzieć każdy, czyli blisko 200 mikronautów. Pozdrawiam.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Tego dnia...

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 14 mar 2021, 12:29

Dobrze, mości Panie Michale. :) Także proponuję, by też tych tekstów nie było tak dużo. Lepiej mniej, a przeczytać, niż za dużo i nie nadążać z czytaniem. Życzę powodzenia. Proszę także pamiętać, że na własne historyczne opracowania Uniwersytet jest otwarty!

Rozumiem, mości Panie. Będę o tym pamiętał.
Pozdrawiam serdecznie.

PS. Nie mam pewności, czy konieczne jest ograniczanie się do tych wieków. Ja sądzę, że i wcześniejsze mogłyby być.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Tego dnia...

Postprzez Józef Wilhelm Potocki » 14 mar 2021, 12:35

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):PS. Nie mam pewności, czy konieczne jest ograniczanie się do tych wieków. Ja sądzę, że i wcześniejsze mogłyby być.

Mogły by być, ale żeby były związane z Rzeczpospolitą :)
Skazany na karę śmierci, infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 696
Dołączył(a): 09 lut 2020, 21:18
Lokalizacja: Bracław
Medale: 9
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Nadworny
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 71259207
Wykształcenie: Wyższe oficerskie

Re: Tego dnia...

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 14 mar 2021, 12:36

Oczywiście. :)
Znaczy się, nie miałbym nic przeciwko, by w kalendarium wspomnieć także o różnych istotnych wydarzeniach spoza Rzeczypospolitej, choć akurat może niekoniecznie jako dłuższy tekst.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Tego dnia... dyskusja

Postprzez Sebastian von Tauer » 14 mar 2021, 14:29

Panowie,

po pierwsze: jak jest temat zamykany, to proszę w nim nie pisać! Można założyć nowy wątek na dyskusję;

po drugie: z tego powodu pozwoliłem sobie wydzielić te dyskusję do tematu osobnego;

po trzecie: wiadomości tych nikt nie przegląda. Jeśli chcielibyśmy zrobić, by wnosiły one coś więcej do Rzeczypospolitej, niż nabijały aktywność piszących je osób, potrzebne są zmiany - naprawdę, trzy długie wiadomości dziennie? Któż to przeczyta? Jeśli ktoś chce dowiadywać się o takich rzeczach, zagląda na Wikipedię do sekcji "tego dnia". Kopiowanie jej i innych podobnych źródeł i wklejanie ich tu, no cóż: równie dobrze można wklejać linki.
Jeśli sekcja "tego dnia" miałaby być ciekawa i interesująca, powinien pojawiać się maksymalnie jeden post dziennie (to i tak dużo) z kalendarium oraz krótkim, dosłownie w 4-5 zdaniach opisem jakiegoś jednego wybranego wydarzenia oraz ładną grafiką.
Co do czasów: nie jesteśmy forum historycznym. Po co nam informację o bitwie pod Warną czy innych średniowiecznych wydarzeniach. Jeśli kogoś to interesuje (np. mnie bardzo) to znajdzie informacje o tych wydarzeniach gdzieś indziej.
Wzorujemy się na Rzeczypospolitej Obojga Narodów z naciskiem na XVII wiek, nie na Królestwie Polskim Kazimierza Wielkiego czy Kongresówie. Sekcja ta mogłaby spełniać ważną rolę w naszej ojczyźnie, gdyby stanowiła wprowadzenie w klimat naszych czasów, informowała o wydarzeniach historycznych związanych z Rzeczpospolitą: husarz, kopia, żupan, rusznica, szabla, dworek: ot, co nas nie dość, że ładnie wprowadzi w klimat tych czasów, to jeszcze da pomysły na własne narracje. Dlatego też sądzę, że zakres czasowy powinien zawierać się od początku panowania pierwszych królów elekcyjnych do końca panowania Jana III Sobieskiego;

po czwarte: niech pan Michał się zastanowi, czy zamiast wątku na forum, nie wolałby prowadzić gazety historycznej, opisującej wydarzenia w RON w tym okresie. Poza informacjami o datach i wydarzeniach, można by w niej zamieszczać także teksty o ubiorze szlacheckim, zwyczajach i kulturze (oczywiście, te ciekawe, przydatne i niezbyt długie). Byłoby to nie tylko ciekawe rozwinięcie tematu "tego dnia" ale i coś, co byłoby bardzo przydatne;

po piąte: tak czy siak, teksty kopiowane z innych stron przeważnie są mało ciekawe i wtórne. Lepiej tworzyć coś samemu.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Tego dnia... dyskusja

Postprzez Maurycy Orański » 14 mar 2021, 14:36

Jeśli kogoś interesuje to większość tekstów Pan Michał brał stąd.https://m.facebook.com/groups/1866782400057275?group_view_referrer=search
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Tego dnia... dyskusja

Postprzez Miguel de Catalan » 14 mar 2021, 15:23

Po pierwsze czy czytali bracia to co napisałem?
Bo chyba jasno wyraziłem się, że pisał będę o Rzeczpospolitej oraz Polsce. Unikać będę jakiś wczesnych wieków i pisaniu o wojnach Rzymu z innymi. Jednak pojawiać będą się także rzeczy z XVIII, XVII, XVI wieku które dotyczyły Europy i naszych czasów. Bo przecież sporo działo się także w innych krajach równolegle do naszego. Tam trwały wojny religijne. A u nas spokój.
Poszedłem na ustępstwa i zrobię tak jak pisałem. Zmieniam lekko formę i dobór treści.

Albo dobra. Ja zamknąłem wątek bo tak zdecydowałem. Jak ktoś chce to przejąć i robić według swojego pomysłu niech to robi i niech sobie tak nabija posty.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości