Odejście kolejnego zasłużonego mikronauty. Orjon Surma

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Odejście kolejnego zasłużonego mikronauty. Orjon Surma

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 23 sty 2021, 23:11

https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=31627

Orjon napisał(a):
Drodzy,

mikronacje to wspaniała rozrywka. Przez ostatnie prawie 6 lat spotkałem się tutaj z wieloma cudownymi ludźmi, którzy popchnęli mnie w kierunku nie tylko wirtualnych, ale też i realnych decyzji. Czasem w sumie drobny przypadek potrafi zaważyć na losach człowieka — zapewne gdybym w styczniu 2015 roku nie trafił na Surmenię i nie zdecydował się tam zarejestrować, nie pisałbym tych słów dziś. Słów ostatnich.

Pierwotnie zamierzałem się rozpisywać na temat tego, jak do mikronacji trafiłem, niemniej nie chce mi się wyciągać starego laptopa, gdzie od listopada czekał prawie gotowy projekt pożegnalnego posta, zresztą ten i tak jest już nadzwyczaj długi, a zapewne niektórzy powiedzą, co ja tutaj pieprzę... Pod pewnymi względami rejestracja tutaj, choć w sumie przypadkowa, była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. To właśnie tu nauczyłem się wielu rzeczy związanych z moim przyszłym zawodem. Tu bardzo często przeżywałem gorzkie chwile, nierzadko, w moim mniemaniu, spowodowane też i przeze mnie, ale też cieszyłem się bardziej niż kiedykolwiek, gdy coś mi się udawało.

W ciągu ostatniego roku — z krótkimi przebłyskami na jesieni — czułem jednak, że moja działalność tu nie wnosi praktycznie nic. Ci, którzy znają mnie bliżej, wiedzą, że realnie zajmuję się hobbystycznie tłumaczeniem aplikacji oraz nieoficjalnym wsparciem w zakresie pewnej znanej chińskiej marki. Ta robota, choć niełatwa i praktycznie za darmochę, cieszy mnie obecnie zdecydowanie bardziej niż bycie tutaj. W sumie tam też działał czysty przypadek, bo gdybym nie zainteresował się modyfikacją telefonów poprzez wgranie oryginalnego oprogramowania na mój telefon, to pewnie też bym tego nie robił. Ale cóż, los różne płata figle.

W przekonaniu, że trzeba to wszystko przeciąć, utwierdziły mnie wydarzenia ostatnich kilku miesięcy. Powstanie nowego projektu z udziałem Baridasu, Sclavinii i Teutonii osobiście mnie zabolało. Przede wszystkim dlatego, iż mimo obecności na dworze Jego Książęcej Wysokości Andrzeja Fryderyka nic o żadnej akcji tego typu nie wiedziałem, choć było o niej wiadomo na co najmniej półtora tygodnia przed jej oficjalnym ogłoszeniem i z tego, co słyszałem zakulisowo, wiedziała o tym „co najmniej połowa Sarmacji”. Naiwnie więc myślałem, że nic tak dramatycznego się nie zdarzy. Zapewne gdybym wiedział, to post tego typu jak ten pojawiłby się znacznie wcześniej. Między innymi z tego powodu mam do powstałej Unii Niepodległych Państw uraz — nie ze względu na to, że podjęto taką, a nie inną decyzję, bo to niezależnie od tego, jakie niesie ona konsekwencje, trzeba uszanować, ale właśnie brak jakiejkolwiek informacji na ten temat, jakiegoś uprzedzenia, że coś takiego może się wydarzyć. Nie oceniam, kto jest winny całemu zamieszaniu, bo było tego dużo, może kiedyś ktoś to opisze gruntowniej. Jest mi po prostu żal.

Miałem jednak nadzieję, że coś się zmieni. I z pewnością dużo się zmieniło. Ale uważam, że zwłaszcza ostatnio zmieniło się wiele na gorsze. Być może także z mojej winy, za co mogę jedynie przepraszać. Nie chodzi tu o ogólną sytuację związaną z władzą w Sarmacji czy kolejką regencką, ale o mikronacyjną atmosferę. Nie do takich mikronacji przybyłem i nie w takiej atmosferze chciałbym działać (no, może poza Leocją — ale nie teraz czas na to...). Mam tego wszystkiego serdecznie dość. To wszystko mnie już nie bawi, nie cieszy. Bardziej męczy, martwi i wkurwia. Być może to kwestia wieku — kiedy rejestrowałem się w Surmenii, byłem znacznie młodszy, miałem zdecydowanie więcej czasu na to wszystko, bawiło mnie to. Z perspektywy minionych 6 lat wiele rzeczy z pewnością bym zmienił. Być może ktoś powiedziałby, że lepiej byłoby mi w jakiejś innej mikronacji niż Sarmacja. Może tak. Ale nie teraz. Widzę siebie tutaj, ogólnie, w tym momencie jako przeszkodę, a nie kogoś, kto może realnie pomóc. Niezależnie od tego, gdzie bym się znajdował. W „realu” ostatnio odnajduję się dobrze i wiem, że nie ma szans na to, by pogodzić to, co robię tam, z mikroświatem.

Uprzedziłem niektórych wcześniej, że zamierzam podjąć tę decyzję, lecz kilka osób to nie wszyscy.
Niech temu wszystkiemu stanie się zadość.

To koniec.
Proszę o odebranie mi obywatelstwa sarmackiego.
Nie będzie mnie na żadnym Discordzie związanym z mikronacjami — w chwili publikacji tej informacji powinienem stamtąd zniknąć. Nie będzie mnie na żadnym forum. Ci, co chcą, mogą pisać innymi kanałami, w tym także przez priv na Discordzie. Postaram się odpisać.
Przepraszam za to, że nie odbędą się kalambury, a przynajmniej, że ja ich nie zorganizuję.
Przepraszam za to, że nie zmieniłem nazwy Galerii i nadal będzie to dumnie brzmiące „von Thorn”, którego wskutek pewnej decyzji niby nie powinno tam być.
Przepraszam za wszystko, co być może zrobiłem źle.
Może kiedyś przyjdzie na powrót czas, może nie. Nie zachęcajcie. Potrzebuję spokoju.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym ta zabawa miała jakiś głębszy sens — tych osób jest tak wiele, że niemożliwe jest wymienienie wszystkich w ramach jednego wątku. Wymienię więc kilka, które kojarzę najbardziej.
Dziękuję Viktorjosowi Paulosigosowi i Markosowi Viktorjosigosowi za cały Wasz wkład w Surmenię, za wspaniały kontakt, spokój, opanowanie.
Dziękuję Andrzejowi Fryderykowi za częstą pomoc w kwestiach informatycznych i wsparcie. Nawet jeśli nasze zdania w kwestii UNP są odmienne.
Dziękuję Juliette Altrimenti za werwę do wszelkich inicjatyw kulturalnych, za kalambury, za La Palmę ([*]... piękne czasy...), za zachęcanie do ruszenia dupska w pewnych kwestiach.
Dziękuję Robertowi Fryderykowi za olbrzymią pomoc przy Galerii i innych różnych rzeczach. Nawet jeśli nie zawsze udawało mi się odwzajemniać tę pomoc, a ostatnio to już w ogóle szkoda gadać.
Dziękuję Karolinie Aleksandrze za motywację, za Królestwo Białorusi (ktoś jeszcze kojarzy co to było?), za “Niedzielę z…” i wiele różnych inicjatyw, w których przyszło mi brać udział, za Familiadę na IRCu (brakuje mi jej ogromnie!).
Dziękuję Yennefer von Witcher za konkretne, szczere rozmowy na różne tematy.
Dziękuję Heweliuszowi Popow-Chojnackiemu za wspaniałą współpracę niezależnie od zajmowanych stanowisk, za Złote Wędki, za radosną, przyjazną atmosferę, niezależnie od okoliczności.
Dziękuję JKW Helwetykowi Romańskiemu za nieocenioną pomoc w kwestii archiwaliów, za grafiki na FC, za Światowy Związek Filatelistyczny, za Stempel.
Dziękuję JKW Tomaszowi Ivo Hugonowi za wszelkie życiowe wskazówki i poszukiwanie różnorodnych growych okazji (#kwtw).
Dziękuję Krzysztofowi Czuguł-Chanowi za olbrzymią garść archiwaliów. Nadal części nie wrzuciłem do galerii, może się zdarzy jeszcze okazja kiedyś…
Dziękuję Wojciechowi Hergemonowi oraz JKM Aleksandrowi za niezmiennie wspaniałe, choć niepozbawione niesnasek, relacje surmeńsko-kipryjskie, za wysublimowaną ironię, za rzeczowość, czasem nawet bardzo dosadną.

Mimo tego, że nie zawsze się zgadzaliśmy, a czasem podejmowane przez nas decyzje zadawały spore rany, to jednak szanuję każdego z osobna i dziękuję za to, że był bądź jest nadal tutaj, w mikroświecie, niezależnie od tego, gdzie się teraz angażuje. Ja nie daję rady i nie chcę udawać swoją obecnością, że uda mi się jeszcze w cokolwiek tutaj zaangażować, skoro zdaję sobie sprawę z tego, że tak się nie stanie, z różnych powodów.

Nie piszę „żegnajcie”, bo życie zaskakuje i kto wie, co się stanie… Może do zobaczenia. Kiedyś.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Odejście kolejnego zasłużonego mikronauty. Orjon Surma

Postprzez Miguel de Catalan » 23 sty 2021, 23:49

Smutne wieści... :| :(
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Odejście kolejnego zasłużonego mikronauty. Orjon Surma

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 23 sty 2021, 23:58

Taka jest kolej rzeczy, w wielu przypadkach.

Ponadto piszą, że gdy ktoś się żegna, to zazwyczaj wraca. Jeśli jednak znika bez pożegnania, może już nie wrócić.

Na pocieszenie: http://cytaty.sarmacja.org/rozmowy.php?id=1738 ;)

(zalinkowane dziś wieczorem na sarmackim Discordzie)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Odejście kolejnego zasłużonego mikronauty. Orjon Surma

Postprzez Wilhelm Orański » 24 sty 2021, 12:11

Udałem się do Sarmacji, aby napisać kilka słów od siebie. Orjon pomógł mi w wielu kwestiach, gdy udzielałem się jeszcze w Rotrii. Tak naprawdę obecne forum Rotrii wygląda, jak wygląda, w największej mierze dzięki niemu. Nigdy nie odmawiał mi pomocy, nigdy nie chciał niczego w zamian. Mikroświatowi będzie go brakować, bo chyba nie ma osoby, która nie darzyłaby go szacunkiem.

Dziękuję, Panie Michale, że podał Pan tę informację.
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Odejście kolejnego zasłużonego mikronauty. Orjon Surma

Postprzez Samuel Radziwiłł » 24 sty 2021, 19:44

To smutna wieść dla mikroświata, ale tak bywa, ze czasami koniecznoscią jest podjąć taka właśnie decyzję. Powiem od siebie- Do zobaczenia, Orjon!
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron