Ordery i odznaczenia

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Wilhelm Orański » 12 mar 2021, 18:41

Sebastian von Tauer napisał(a):- Medal za długoletnią służbę wojskową i cywilną (zastąpi medal za długoletnią służbę)

Mam wątpliwości jedynie do nazwy. Nazwa jest trochę długa, a poza tym jedyna, która jest po polsku, więc można znaleźć jakąś łacińską, która by tutaj pasowała. Co do reszty nie mam uwag.
Pytanie tylko co z gwiazdami - obecnie mamy trzy: Ukrainy, Inflant i Mołdawii. Czy zostawiamy je z zamiarem dalszego pielęgnowania tradycji ich nadawania za kampanie wojenne, czy z nich rezygnujemy? Jeżeli o mnie chodzi, ten element bym zostawił. Choć sam żadnej gwiazdy nie posiadam, to dobrze po paru latach wspominać wydarzenia, w których brało się udział. Zostawiłbym również Medal 100 lat niepodległości. Przy okazji, w planach miałem stworzenie Medalu Wieńca Laurowego (lub o innej nazwie) za udział w rywalizacjach (czyli jako odznaczenie sportowe), to a propos MTR. Te pięć medali i gwiazd można by umieścić na samym dole i określić mianem np. "odznaczeń okolicznościowych". Wiem że zaburzy to trochę koncepcję, ale myślę że dla takich okazjonalnych wyróżnień można zrobić wyjątek.
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Józef Wilhelm Potocki » 12 mar 2021, 18:49

Sebastian von Tauer napisał(a):Proponowałbym krzyże orderowe do orderów i wizerunki medali przy medalach - te drugie są dostępne w formie zdjęć. Wydaje mi się jednak, że będziemy musieli stworzyć grafiki od zera.


Mam (chociaż wymagają odpowiedniej obróbki graficznej) ordery:
Order Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny
Order Orła Białego
Order św. Stanisława

Order z gołębiem (nie wiem, czy zostanie wykorzystany, ale mam)

Jak będą gotowe, to wyślę :)
Skazany na karę śmierci, infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 696
Dołączył(a): 09 lut 2020, 21:18
Lokalizacja: Bracław
Medale: 9
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Nadworny
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 71259207
Wykształcenie: Wyższe oficerskie

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Miguel de Catalan » 12 mar 2021, 18:57

Popieram zdanie Króla o odznaczeniach okolicznościowych.
Co do nazwy to ma król trochę racji co do długości tegoż odznaczenia.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Sebastian von Tauer » 12 mar 2021, 19:57

WKM, panowie,

nazw nie wymyślałem. Są to historyczne odznaczenia (do medalu za długoletnią służbę wojskową dodałem tylko sformułowanie "i cywilną" - można ją skrócić do medal za długoletnią służbę), także nie zmieniałbym nazw z polskiego na łacinę - tak po prostu było.

Okolicznościowe medale bym zlikwidował. Szczerze mówiąc, nie przepadam za okolicznościówkami. zamiast gwiazd można pomyśleć np. nad ryngrafami jako pamiątkami z tych bojów - będzie bardziej historycznie, bo sama gwiazda jest odznaczeniem wyniesionym z anglosaskiej kultury i w Polsce zagościła dopiero w III RP - nie chciałbym, by w naszym systemie znalazły się też teraz odznaczenia niehistoryczne, stąd i wolałbym do archiwum przenieść medal 100 lat niepodległości - tym bardziej, że nijak nie odnosi się on do wirtuala, nie mieszajmy porządku rzeczy.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4937
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Miguel de Catalan » 12 mar 2021, 21:17

Czekają nas nagłe zmiany..
Trochę tak nigdy bym się nie spodziewał takiej konwertowania odznaczeń. :|
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Sebastian von Tauer » 12 mar 2021, 21:42

Już raz kilka lat temu konwertowaliśmy ;) Nie aż tak, ale zawsze.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4937
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Miguel de Catalan » 13 mar 2021, 01:31

Polecam ten wątek jeśli chodzi o grafiki orderów i medali.:
viewtopic.php?f=335&t=3143
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 13 mar 2021, 01:33

Znakomitości!
Dziękuję za znalezienie tego.

Ale i tak przemiana będzie gruntowna.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Sebastian von Tauer » 13 mar 2021, 09:13

Michał Jerzy Potocki napisał(a):Polecam ten wątek jeśli chodzi o grafiki orderów i medali.:
http://rzeczpospolitaobojganarodow.pl/f ... 335&t=3143


Ja go nie polecam - jak mówiłem, w nim jako nasze odznaczenia przedstawione są grafiki tych, które mają takie same baretki, co nasze. Jako bene merentibus - order włoski o tej samej nazwie. Order zasługi dla RON to order odrodzenia polski, order księcia Włodzimierza - odznaczenie carskiej Rosji o tej nazwie, krzyż zasługi dla kultury - jakieś odznaczenie francuskie, medal za długoletnią służbę - odznaczenie II RP o tej nazwie... Jak sam pan widzi - pomieszanie z poplątaniem. Wiem, bo sam ten spis robiłem ;)

Jeśli chodzi o grafiki - jak mówiłem, nasze oznaczenia w mej propozycji to odznaczenia historyczne. Wzorujmy się zatem może na ich historycznym wyglądzie? Postaram się w najbliższym czasie (nie wiem, czy zdążę przed poniedziałkiem, gdyż w realu urządziłem sobie wycieczkę do Warszawy i będę zajęty zwiedzaniem) przygotować zdjęcia historycznych odznaczeń, mogące być wzorem dla naszych - choć pewnie trzeba je będzie lekko przerobić do naszych potrzeb, ale to już sami ustalimy.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4937
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Ordery i odznaczenia

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 13 mar 2021, 12:43

Popieram wypowiedź Księcia Sebastiana
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3475
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości