Pewna Sprawa

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Pewna Sprawa

Postprzez Miguel de Catalan » 02 maja 2020, 15:26


Witam was panowie Bracia szlachta, oraz wszyscy to czytający.
Piszę do was o pewnej rzeczy o której powinniście wiedzieć.

Około miesiąc temu przybyłem pierwszy raz do Monarchi Austro-Węgierskiej, dostałem obywatelstwo i chwilę spędziłem w ich pięknym kraju.
Pięknym nie tylko przez historię, kulturę, krajobrazy ale również i nawet przede wsystkim przez ludzi go tworzących. Właśnie przez ludzi.
Mój drugi raz był niedawno od dołączenia ale nie wyróżnił sie za bardzo od zwykłej wycieczki z zwiedzaniem.

Jednak kiedy po raz trzeci do nich przyjechałem, zauroczyłem sie w pewnej miłej osóbce. Julii Tracz, która to w cieniu wszystkiego była i żyła sobie spokojnie. Poznaliśmy się, dużo rozmawialiśmy, spotykaliśmy. Namówiłem ją oby przyjechała do mojej ojczyzny Polski, do RON. Zgodziła się.
jednak zanim wyjechaliśmy doszło do pewnej rzeczy która zaważyła/zaważy na dalszej naszej znajomości. Zanim jednak okazała się ona widoczna i jawna dla mnie to, zdązyłem wyjechać. Jakiś czas potem Julia przyjechała do RON po drodze będąc napadniętą przez opryszków i bandytów. Na szczęście i normalnie niemożliwe by to było i nie prawdopodobne ale akurat byłem w tedy na patrolu w okolicy i gdy tylko usłyszeliśmy krzyki i głosy ruszyliśmy z pomocą. Praktycznie nie mogłem uwierzyć kogo uratowałem.
Dalsza jej droga przebiegła pomyślni i dojechała do Krakowa bezpiecznie i bez przeszkód.
Spędziła w nim czas, otrzymała obywatelstwo i kamienicę z działką w Krakowie.
Po skończonych obowiązkach otrzymując wolne udałem sie w odwiedziny, potem obiado-kolacja i spacer, teatr, przejażdżka. Czas upływał błogo.
Jednak służba nie drużba i musiałem wrócić do garnizonu.
Potem dostałem awans, nabrałem doświadczenia.
Nadszedł czas sejmu. Jeszcze zanim wjechałem na swym koniu do Warszawy, znalazłem sie w Krakowie.
Ukłoniłem się Julii, dałem prezent, pożegnałem i odjechałem na sejm.
Wszystko przebiegało pomyślnie jednak dostałęm penej nocy list właśnie od Julii. Niewiem właściwie czemu mi tego co tam napisała, nie powiedziała po przybyciu do RON, ani pożniej kiedy ją odwiedzalem. Zaskoczony treścią listu nie byłem dalej w stanie usiedzieć na miejscu i wyjechałem z Warszawy do Krakowa na 4 dni. Prawda którą odkryłem można tu powiedzić że była bolesna i zaskakująca, niespodziewałem się tego, nie przewidziałem.
Julia Tracz była w stanie błogosławionym.
Rzecz ta dla każdego pewnie innego szlachcica czy możnowładcy była by niedowierzeniem, kłamstwem, i intrygą.
Świadom tego co sie stało piszę do was panowie bracia albowiem Jako Polski szlachcic i polski podoficer chcę was o tym poinformować a także
Zaprosić na mój ślub.
szczegóły jeszcze wyślę, na pewno chciałbym aby odbył się on chuczny i był w Stylu Rotryjskim.

Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Sebastian von Tauer » 02 maja 2020, 15:44

Serdecznie panu gratuluję i z niecierpliwością czekam na więcej szczegółów.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Samuel Radziwiłł » 03 maja 2020, 20:52

My także Waszmość Panu gratulujemy i chętnie wezmiemy udział w tej wielkiej uroczystości.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Adriano Vittorino » 04 maja 2020, 08:33

No patrz Pan, dziewczynie cnotę skradł i jeszcze się tym chwali.
Gdzie honor szlachecki i żołnierski?
Dobrze, że przynajmniej za żonę chce wziąć biedaczkę.
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 648
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Julia Tracz von Rokuszewska » 04 maja 2020, 15:14

Waszmość Panie dziękuję za słowa komentarza jakże troskliwe i ważne, potrzebne i na miejscu,
nie uważam aby Jegomość Michał Potocki chciał się chwalić i obnosić tym a raczej poinformować, przestrzec i najważniejsze zaprosić na nasz Ślub.



 

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Miguel de Catalan » 04 maja 2020, 15:25

Adriano Vittorino napisał(a):No patrz Pan, dziewczynie cnotę skradł i jeszcze się tym chwali.
Gdzie honor szlachecki i żołnierski?
Dobrze, że przynajmniej za żonę chce wziąć biedaczkę.


To co poczęło się w łonie mojej narzeczonej jest owocem dużej miłości i oddania, zaufania.
Pałało nami głębokie uczucie i nic się nie zmieniło i nie zmieni.
Honor swój mam. Nie uciekłem, nie zostawiłem, powiadomiłem waszmościów tutaj w RON i w MAW.
Przyjęli to spokojnie i nie komentowali tego ja Pan, a nawet Sama Jego Cesarsko-Królewska Mość złożył mi życzenia i w miare możliwości obiecał przyjechać na ślub.

Niewiem czemu ale po przeczytaniu pańskiej wiadomości :
Adriano Vittorino napisał(a):No patrz Pan, dziewczynie cnotę skradł i jeszcze się tym chwali.
Gdzie honor szlachecki i żołnierski?

miałem ochotę zarządać satysfakcji i walczyć o mój honor, skoro go nie mam. Ale cytując słowa JCKM
"wszak pojedynki przed ślubem przynoszą pecha ;)"
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Adriano Vittorino » 05 maja 2020, 13:45

Panie Michale,

wiek swoje prawa ma i pouczać młodych musi. Takie prawo starszych, wiek z wieka.
Jeno trochę szacunku od Acana chciałbym, jeśli nie do urzędu i urodzenia to dla siwych włosów.
Nie jest mi Acan równym bym w pole z Acanem stawał. Puszczę mimo uszu, że takie pomysły
w głowie się Acanowi zrodziły.

Jeślim uraził to niech się Waćpan już nie gniewa.
Napijmy się na zgodę i prezent ślubny ode mnie niechaj Wacpan przyjmie.

Szczęścia życzę i żeby Waćpana gorąca głowa w jakoweś tarapaty nie wpędziła.
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 648
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 10 maja 2020, 00:16

Mościwi, Panie Michale i Panno Julio!

Serdecznie gratuluję i rad stawię się na Waszą radosną uroczystość zaślubin. :-)

Jeno uważam, Panie Michale, iże Jego Książęca Mość, Podkanclerzy, nie chciał Waszmość Pana obrazić a zwrócił uwagę na to, że Pański czyn nie licował z chrześcijańskim a szlacheckim honorem. Wcale nie uważam, że Pan jest bez honoru! Każdy z nas popełnia błędy i wierzę, że można je naprawiać. (Swoją drogą zaskoczyło mnie to, tym bardziej, że znam Pana realnie.;-) )


Oczywiście, uratowanie swej przyszłej narzeczonej z rąk bandytów uważam za godny pochwały i honoru szlachcica czyn. :D

Tak czy inaczej, życzę Wam szczęścia.
Na uroczystości, jeśli dane mi będzie, przybędę.

Radzę jednakowoż pochylić się nad tym: viewtopic.php?f=402&t=5434&p=45832#p45832.
Może nawet Waszmość nie zdawał sobie z tego sprawy... Pewnie trzeba pisać do Jego Świątobliwości.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Miguel de Catalan » 10 maja 2020, 15:31

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):
Radzę jednakowoż pochylić się nad tym: viewtopic.php?f=402&t=5434&p=45832#p45832.
Może nawet Waszmość nie zdawał sobie z tego sprawy... Pewnie trzeba pisać do Jego Świątobliwości.


Stara to sprawa i nieaktualna. Została nieformalnie załatwiona w "niższych warstwach kościelnych".
Napiszę do Jego Świątobliwości jeśli sprawa tego wymaga.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Pewna Sprawa

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 10 maja 2020, 19:16

Ja życzę Państwu spokoju i miłości, reszta nie przejmuj się
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron