Strona 1 z 1

SPRAWY TECHNICZNE

PostNapisane: 08 lut 2019, 21:24
przez Sebastian von Tauer
Kontynuujmy zatem dyskusję. Stopień zaraz sobie przywrócę, to nie problem. Zastanawia mnie, jak to jest robione w Sarmacji od strony technicznej - Wasza Królewska Mość?

Re: SPRAWY TECHNICZNE

PostNapisane: 09 lut 2019, 07:47
przez August Medycejski
Może doprecyzuję to, o czym napisał J. O. Książę Hetman. Jak działają od strony technicznej, o ile Wasza Królewska Mość dysponuje taką wiedzą, rangi na sarmackim forum (Dobry Obywatel, Rada Ministrów, Książę, etc. etc.). Być może podobne rozwiązania udałoby się zaimplementować i u nas.

Re: SPRAWY TECHNICZNE

PostNapisane: 10 lut 2019, 22:36
przez Konrad Jakub
W Sarmacji ustawia się w panelu administratora forum rangi, wraz z ich grafikami. Potem, w grupie na forum, definiuje się ją parametrem "ranga grupy". Po ustawieniu żądanej rangi w grupie, członkowie grupy na forum mają wyświetlaną właśnie grafikę rangi.

Spróbuję poeksperymentować żeby sprawdzić, co nie gra w tym aspekcie tutaj. Efektami pracy podzielę się w niniejszym wątku.

Re: SPRAWY TECHNICZNE

PostNapisane: 11 lut 2019, 00:05
przez Konrad Jakub
Z tego co widzę, problemem jest to, że system forum domyślnie może wyświetlać jedną rangę. Kwestie większej ich ilości to odpowiednie modyfikacje. Wygląda więc na to, że jeżeli chcemy rozwiązać sprawę, musimy znaleźć odpowiedni plugin i go zainstalować. To jednak może trochę potrwać, bo jak wiemy, takie sprawy lepiej załatwiać na spokojnie, niż spieszyć się, a potem coś zepsuć.

Re: SPRAWY TECHNICZNE

PostNapisane: 11 lut 2019, 09:34
przez Sebastian von Tauer
Czy ktoś z panów braci znałby się na tyle dobrze na sprawach technicznych, by podjąć się tego?

Re: SPRAWY TECHNICZNE

PostNapisane: 11 lut 2019, 14:32
przez Konrad Jakub
Mógłbym to jakoś ogarnąć, coś tam-coś tam na użytek mikronacji grzebałem w sprawach technicznych. Ale jak pisałem — to kwestia kilku dni aż będę miał czas zrobić to na spokojnie. No chyba, że z Panów szlachty rzeczywiście potrafi to zrobić i ma czas wcześniej, wtedy oczywiście nie będę się rzucał kłodą w poprzek.

Re: SPRAWY TECHNICZNE

PostNapisane: 11 lut 2019, 17:43
przez August Medycejski
Ja przyznaję, że się na tym nie znam. Jedna rzecz to obsługa panelu administratora, a inna to świadoma ingerencja w systemy. Jeśli Wasza Królewska Mość uporałby się z tym, co proponuje Książę Hetman, bylibyśmy z pewnością zobowiązani. ;)