Prawo

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Prawo

Postprzez Maurycy Orański » 02 lut 2019, 18:21

Więc droga do Trybunału otwarta.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Prawo

Postprzez Andream von Salza » 02 lut 2019, 18:39

Panowie
Idziemy po równi pochylej do rozpadu RON. Jako, że jest tu o mnie mowa chce zgody.
Niestety prawda jest ze W. P Sebastian jako Król miał być rozjemca w sporze. I do końca nie był. Ale ja mu to znawca przeznaczam.
Prawda jest ze przez trzy miesiące nie dostałem odpowiedzi od Króla Agusta, co utrudniało mi działanie, ale z serca mu przebaczam
Prawda jest ze na Sejmie zostało narażone prawo, ale wojna nie przywróci tamtego stanu, więc zostawmy to.
Bracie daj spokoj Jako zakonnicy mam obowiązek przebaczac, więc ja przebaczam
A żal zostanie na dlugo
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Prawo

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 02 lut 2019, 21:50

Panowie wybaczą, ale nie będę brał udziału w tym maratonie który zaczyna kolejne okrążenie. Temat wraca niczym czambuł tatarski, niszczący Rzeczpospolitą. Swoje zdanie o Zakonach wyraziłem jasno i zdania nie zmieniam, żaden z nich pożytek dla Rzeczpospolitej. Zaś demagogia jakiej się używa dla uzasadnienia ich istnienia i funkcjonowanie w Koronie i na Litwie jest nie do przyjęcia.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Prawo

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 02 lut 2019, 22:14

Bardzo mi przykro Wielmożny Panie Henryku, zgodnie z Pana życzeniem przeniosłem dyskusję do karczmy. Jest większość która nie chce zakonów w RON, ale jest też mniejszość która zakony chce.
Szkoda, że W.Panie nie widz, że zdarzają się łamanie prawa, a na pewno niedotrzymywanie obietnic, które dał szlachcic, to znaczy niedotrzymywania szlacheckiego słowa.
Może trzeba się zastanowić co z tym zrobić.
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Prawo

Postprzez Stanisław von Tauer » 02 lut 2019, 23:29

Aleksander Trzaska-Chojnacki napisał(a):Szanowni Panowie
Jako, że darzę wielkim szacunkiem Księcia Henryka odpowiem w karczmie, a nie na Sejmie
Mnie nie chodzi tylko o Zakon, chodzi mi o to aby prawa, które są uchwalone, nie były łamane przez Króla.
- aby Król był w państwie,
- aby zajmował się sprawami bieżącymi, a nie przez trzy miesiące zwodził petenta, a na koniec poinformował go, że niech sprawą zajmie się nowy Król, ,
- aby Król nie łamał przepisów np. na Sejmie,
- gdy Król podejmuje się być rozjemcą to żeby nie wspierał po cichu jednej strony,
- gdy Król składa obietnice, to żeby ją dotrzymywał,
[...]

Aleksander Trzaska-Chojnacki napisał(a):Szkoda, że osoby które zawinił nie mają odwagi się przyznać i zadość uczynić
Przepraszam, Król August V częściowo uznał, że źle zrobił i za to należy mu się szacunek.

A wykroczenia o których pisze powinny być z urzędu ściane.


Chętnie odpowiem na pańskie powyższe zarzuty wobec mej osoby przed Trybunałem. W przeciwnym razie raczej tego nie zrobię, gdyż i tak nie doprowadzi to do rozwiązania sporu.
Co do rzekomej stronniczości Trybunału - jeśli sędzią w tej sprawie byłby np. JXM August Medycejskiej, nie sądzę, żeby jego osąd był subiektywny, głównie z uwagi na nieposzlakowaną opinię Jaśnie Oświeconego i szacunek którym darzony jest on przez wszystkich obywateli.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Prawo

Postprzez Andream von Salza » 03 lut 2019, 00:17

Wielmożny Panie Stanisław ma rację sporu nie rozstrzygnięty. Obawiam się, że Trybunał też go nieroztrzygnie - to nie znaczy że nie wierzę W. Pana Augustowi, ale przegrana strona nie uzna wyroku
Myślę żeby doszło do porozumienia to musi być mediatacja. Właśnie W. Pana Augusta, Nowego Króla, W. Pan Henryk nie wiem kogo jeszcze
Każdy z nas ma ubrudzone w tej sprawie ręce, a kto uważa inaczej wg mnie niestety sie myli.
Proponuje, zatrzymać się w tym miejscu gdzie jesteśmy, uklonmy się sobie i wycofany się na z góry upatrzone pozycje. Po wyborze Króla powròćmy do sprawy, zwolajmy Sejm i zastanówmy się na ile jedna i druga strona może ustąpić w wiadomym sprawie.
Najważniejsze żebyśmy nie doprowadzili do tego że część osób odejdzie a reszta i tak będzie na siebie patrzeć wilkiem
Ja mogę obiecać, że jako Wielki Mistrz Zakonu nie będę poruszał wiadomej sprawy
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Prawo

Postprzez August Medycejski » 03 lut 2019, 09:35

Andream von Salza napisał(a):[...] Po wyborze Króla powròćmy do sprawy, zwolajmy Sejm i zastanówmy się na ile jedna i druga strona może ustąpić w wiadomym sprawie.


Muszę przyznać, że i ja pomyślałem o tym, by sprawa Zakonów powróciła na najbliższym Sejmie ordynaryjnym, niemniej powstają pytania. Co Sejm miałby konkretnie rozpatrywać? Jeszcze raz uchwalić lub odrzucić kasatę?
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Prawo

Postprzez Andream von Salza » 03 lut 2019, 11:09

Wielmożny Panie Auguscie
Mogłaby by tworzyć możliwość powrotu Zakonu (zakony połączyły się) do RON, a jeśli tak to na jakich warunkach. Nowy statut precyzję, sprawy majątkowe Zakonu, o co były największe animozje
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Prawo

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 03 lut 2019, 13:53

A nie można by utworzyć Prus Książęcych z tych ziem? Historycznie pasuje do naszego okresu. Myślę, że byłoby to coś innowacyjnego.
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Prawo

Postprzez Andream von Salza » 03 lut 2019, 14:07

Żadnych podziałów
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości