Pytanie

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 24 sty 2019, 23:21

Tekst pisany ze zdjęciami
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 27 sty 2019, 14:01

Szanowni Waszmosciowie
Proszę się nie denerwować. Nie występuję przeciw nikomu. Nie chce z nikim wojny.
Zauważyłem, dotyczy to również mnie i mojego rodu, że dużo z nas znajduje się też w innych wirtualnych państwach i te w jednym a w wielu.
Wydaje mi się, że kiedyś tak nie było. Ja sam do października poprzedniego roku nie wychlałem głowy z RON, chyba że musiałem coś załatwić w Rotrii.
Zgodzicie się Waszmosciowie że to osłabia RON. Przecież jak działamy w paru państwach ograniczamy dzialnosci w RON
Zastanówmy się dlaczego ludzie działają w innych państwach, a nie wystarcza im RON ?
Co zrobic, aby ludzie wrócili do RON traktowali je jako główne panstwo ?
A może wszystko jest w porządku, a mnie się coś ubzdurało
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez August Medycejski » 29 sty 2019, 08:24

Być może formuła Rzeczypospolitej się wyczerpała. Nasz system stawia przede wszystkim na współodpowiedzialność za państwo, z drugiej strony oczekujemy od naszych elekcyjnych królów cudów. Z jednej strony współkierujemy krajem, z drugiej chcemy, żeby tylko i wyłącznie król był animatorem życia kulturalnego i politycznego. Niektórzy chcą zepchnąć tę odpowiedzialność za Rzeczpospolitą na tylko jedną osobę. To jednak nie jej odpowiedź na pytania Waści, a jeno moja dygresja.

Sądzę też, że wiele osób udaje się do innych mikronacji, by tam zabłysnąć. Zdobywanie kolejnych funkcji i zaszczytów pobudza niejako aktywność. U nas każdy ma dostęp do korony, co już, nie powiem, że ją dewaluuje, ale raczej upowszechnia. Czy chcemy pójść za ogólnym wzorem i ponownie przekształcić Koronę i Litwę w monarchię dziedziczną z szerokim wachlarzem tytułów do zdobywania?
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 29 sty 2019, 10:03

Mości panie Auguście, sądzę, że właśnie ta możliwość zdobycia korony wpływa bardzo na aktywność. Dlaczego w tej elekcji żaden Piast nie chciał po nią sięgnąć? Tu mogę mówić tylko za siebie. Sam rozważałem, czy by nie wystartować w elekcji, jednakże propozycja księcia sprawiła, że zamiary te odłożyłem na którąś z następnych elekcji - dlaczego? Bo już od dawna zastanawiałem się, jak to będzie, gdy cudzoziemiec przejmie władzę i po cichu liczyłem, że kiedyś to się stanie. Sądzę, że wniesie to powiew świeżości do Rzeczypospolitej, sprawi, że znów będzie u nas głośno mikroświecie. Król-cudzoziemiec może także pokazać nam nowe sposoby na mikronacyjną aktywność i być bardzo ciekawym "przerywnikiem" między królami z naszego państwa.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 29 sty 2019, 15:56

Szanowni Panowie
Pomysł RON myślę, że się nie wyczerpał.
Na pewno część osób odchodzi, bo przyszła i nie podoba się jej nasz okres.
Część ma coraz więcej ma pracy w realu (podkreślam w realu) i nie może się RON poświęcać - tu myślę, że należałoby takie osoby zatrzymać na zasadzie uśpionych obywateli, jeden dwa wpisy na kwartał. Może kiedyś uda się ich odzyskać.
Następną grupą są osoby które szukają zaszczytów, są w paru państwach i zbierają zaszczyty jako trofea.
I chyba ostatnia najmniejsza grupa, która chciałaby być w RON, ale RON - nie wiem jak to napisać - RON ją ogranicza, zniechęca, itp. Wydaje mi się, że tych należy odzyskać.

To jest moje zdanie, jeżeli kogoś uraziłem jeszcze raz przepraszam
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez August Medycejski » 29 sty 2019, 16:08

Andream von Salza napisał(a):[...] Następną grupą są osoby które szukają zaszczytów, są w paru państwach i zbierają zaszczyty jako trofea.
I chyba ostatnia najmniejsza grupa, która chciałaby być w RON, ale RON - nie wiem jak to napisać - RON ją ogranicza, zniechęca, itp. Wydaje mi się, że tych należy odzyskać.


Sugeruje Waść, by w Rzeczypospolitej było więcej "trofeów" do kolekcjonowania?

Sebastian von Tauer napisał(a):[...] już od dawna zastanawiałem się, jak to będzie, gdy cudzoziemiec przejmie władzę i po cichu liczyłem, że kiedyś to się stanie. Sądzę, że wniesie to powiew świeżości do Rzeczypospolitej, sprawi, że znów będzie u nas głośno mikroświecie. Król-cudzoziemiec może także pokazać nam nowe sposoby na mikronacyjną aktywność i być bardzo ciekawym "przerywnikiem" między królami z naszego państwa.


Otóż to! Również liczę na wygraną cudzoziemca, z czystej ciekawości. Naszych Piastów już doskonale poznaliśmy, czas się otworzyć na coś zupełnie nowego.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 29 sty 2019, 16:44

Co do "trofeów" - sądzę, że ten problem mogłoby rozwiązać lepsze zaznaczenie na forum stopnia w hierarchi ziemskiej - to mogłyby być odpowiedniki obcych baronów i hrabiów. Musielibyśmy tylko dokonać ich lepszej ekspozycji, co już dwukrotnie próbowałem zrobić, acz z marnym skutkiem (raz nałożyłem dekretem królewskim obowiązek umieszczania ich w podpisach, drugi raz stworzyłem pole w profilu). Może panowie mają jakiś pomysł, jak sprawić, by był to bardziej prestiżowe osiągnięcia?
A i powinniśmy odejść od rozdawania ich na lewo i prawo - czasem bywało tak, że nagle z 9 rangi ktoś był mianowany przez króla od razu na 3. Powinniśmy być bardziej wstrzemięźliwi w ich rozdzielaniu.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 29 sty 2019, 16:58

Szanowni Panowie
Ja osobiście nie uważam, że należy wypuklać "trofea" - nadania ziemskie
To chyba widać po mim podpisie.
Ale z drugiej strony może to zachęciłoby ludzi do nieszukania gdzie indziej trofeów. Nasze byłyby bardzo oryginalne. Bo tytuły baronów, hrabiów, książąt można dostać w wielu państwach.
Poza tym zastanawiam się, czy nie pozwolić używać tytułów innych państw - zaznaczeniem, że to inne państwo. Zgodnie z prawem nie wolno używać obcych tytułów w RON, ale nasi obywatele nie przestrzegają tego przepisu.
Bez urazy bracie jesteś pierwszy, który podpisuje się tytułem MAW
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 29 sty 2019, 17:24

Ja bym wprowadził kolorystykę do podpisów. Na przykład:
-zielony (dla własności ziemskiej i imienia, nazwiska)
-czerwony (dla tytułów dworskich)
-czarny (dla tytułów zagranicznych)
-szary ( dla wojska)
-niebieski (dla mieszczan)
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 29 sty 2019, 18:19

Jan Lubomirski-Dostojewski napisał(a):Ja bym wprowadził kolorystykę do podpisów. Na przykład:
-zielony (dla własności ziemskiej i imienia, nazwiska)
-czerwony (dla tytułów dworskich)
-czarny (dla tytułów zagranicznych)
-szary ( dla wojska)
-niebieski (dla mieszczan)


Po co? Jak pan to wyegzekwuje?
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron