Pytanie

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Pytanie

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 28 gru 2018, 09:39

I kolejna awantura, jak widzę tym razem o wojska zakonne, które poszły do Rotrii i z tego co wiadomo pozostają tam do dziś i występują nadal w barwach Zakonów a nie wojsk prywatnych. Czy nie jest to złamanie postanowień Konstytucji Sejmowej ? Ale w końcu co Rzeczpospolitej do najemnego wojska Państwa Kościelnego. Żałuję, że moja propozycja przekształcenia wojsk zakonnych w wojska Rodu Chojnackich została przez Sejm przyjęta, bo jak widać jest to podstawa do kolejnych roszczeń i awantur. Przykra sprawa, bo chciałem by likwidacja Zakonów jak najmniej dotknęła Ród Chojnackich, tylko okazało się ze Ród Chojnackich to Zakon i tych spraw nie da się bezboleśnie oddzielić.

Powiem wprost, jestem przeciwny powrotowi Zakonów do Rzeczpospolitej, bowiem Zakony, pomijąjac kwestię niezgody jaką wprowadzają pośród szlachty, nie mieszczą się w jej klimacie. Po drugie nie ma takiej możliwości, ani zgody by wojska na służbie innego państwa stały na obszarze Rzeczpospolitej. Będę wnosił na następnym sejmie o podjecie Konstytucji zakazującej opuszczanie Rzeczpospolitej przez wojska prywatne i ich udziału w zagranicznych konfliktach zbrojnych. Nazbyt dużo frasunku Rzeczpospolitej te wyprawy niosą.

Po za tym wnoszę do Pana Hetmana o cofniecie listów zaciągu dla wszystkich wojsk Zakonnych które opuściły Rzeczpospolitą, nie zmieniły barw na wojska prywatne Chojnackich i nie powróciły do kraju po podjęciu Konstytucji o zakazie działalności Zakonów na obszarze Rzeczpospolitej.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 28 gru 2018, 11:42

Wielmożny Książe Henryku
Proszę wybaczyć ale nie do końca zgadza się z wypowiedzią W.Pana,
ale piszę aby uniknąć wojny/awantury

Wojska ZKM były moją własnością i nadal mi podlegają. Jednostki podstawowe za sprawą Ks. Marka zmieniły nazwy na jednostki prywatne. Natomiast na początku listopada wszystkie wojska Zakonu Krzyżackiego przekazałem Wielmożnemu Panu Hetmanowi i są pod jego rozkazami. Niestety barwy wojsk może zmienić tylko Ks. Marek. Z tego powodu Wojska Krzyżackie mają być sprzedane i za otrzymane pieniądze mam wystawić jednostki prywatne. Na razie nie jest to zrobione ponieważ, nie można jednostek powiązać z zamkami w Prusach - różne hasła.

Zakon Joanitów nie zamierza mieć w armii RON. Tak jak w innych Państwach, chce zając się krzewieniem wiary,niesieniem pomocy, rannym chorym, biedny i poszerzać wiedzę o zakonach rycerskich. Nie zaprzeczam, że chcę aby zakon miał majątki w RON i mam nadzieję, że wojska koronne i litewskie zabezpieczą bezpieczeństwo zakonników. Za pewne widział Mości Książe działania zakonu w MAW, Serbii, Rotrii
Przypominam, że w realnym RON Zakon Kawalerów Maltańskich miał swoje dobra, a ks. Lubomirski, będący komandorem Zakonu dowodził częścią wojsk polskich idących na odsiecz Wiedniowi.

I na koniec o co ja proszę, a mój Brat się upomina. Nie o wojska tylko o ziemię. Zgodnie Konstytucją ziemie w Prusach miały wrócić do Rodu Chojnackich, dokładnie do mnie. Mój Brat twierdzi, że jeżeli jest uchwalony przepis należy go wykonać w całości lub w ogóle. A jeżeli wiadomo było, że nie będzie można go wykonać, nie powinien być uchwalany. Bez urazy wg mnie logiczne.
Mam dostęp do ziem w Prusach przez hasło Zakonu Krzyżackiego, ale nie moje. Na początku listopada zaproponowałem JKM i W.P. Hetmanowi, abym na razie korzystał z hasła Zakonu i rozwijał tam gospodarkę (tak W. Książę sugerował w liście), a jak będzie ks. Marek połączy te majątki. W.P. Hetman, zgodnie z prawdą napisał , że to nie leży w jego kompetencje. JKM, bez urazy, od początku listopada nie dał mi odpowiedzi, czy mogę rozwijać Prusy, choć parokrotnie go o to nagabywałem.

Mam nadzieję, że w żadnym słowie nie uraziłem Wielmożnego Księcia, ani żadnej Osoby

PS
Zgadzam się z Wielmożnym Księciem Henrykiem, zwariowałem na temat Zakonów rycerskich i w pewnym sensie moja rodzina również. Na gwiazdkę dostałem 7 książek o Zakonach.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 28 gru 2018, 13:06

Wasza Królewska Mość
Panowie Bracia
Mam pytanie techniczne, które może pomoże rozwiązać nasze problemy.
Czy któryś z Panów ma możliwość skasowania majątku już zakupionego.
Jeżeli tak, to proponuję zrobić spis majątków Zakonu Krzyżackiego. Mój Ród kupi te majętności jako nowe, dostanie zwrot ze skarbu państwa, a majątek Zakonu skasuje się. Wtedy nie trzeba czekać na Ks. Marka
Wtedy wykonamy Konstytucje i już nie będzie problemów do awantur
Tak samo zamienimy wojska zakonne na prywatne.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 29 gru 2018, 08:15

Panowie Chojnaccy raczą wybaczyć, ale cierpliwość nawet świętego by się skończyła. Czy nie dociera do Was że skrypt gospodarczy "Piast" jest autorstwa księcia Marka i nikt po za nim nie ma do niego dostępu, a przez to nikt po za nim, nie ma możliwości zmiany ustawień, czyli usuwania i zmiany danych. Ogarnijcie się w końcu jakoś, bo po za Wami nie ma w Rzeczpospolitej nikogo z takimi roszczeniami. Jedyne co można Wam pogratulować, to podtrzymywanie tradycji dbania o własne interesy, stawiane ponad dobro Rzeczpospolitej. Może by zaspokoić wsze roszczenia powinniśmy porzucić System "Piast" i wrócić do gospodarki opartej na zapisach i wykazach na forum jak było kilka lat temu. Wówczas każdy administrator forum będzie mógł szybko nanosić zmiany, które sobie życzycie.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Pytanie

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 29 gru 2018, 21:35

A wiadomo kiedy książe Marek planuje zajrzeć?
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Pytanie

Postprzez August Medycejski » 30 gru 2018, 09:04

Henryk Mikołaj Hrychowicz napisał(a):Panowie Chojnaccy raczą wybaczyć, ale cierpliwość nawet świętego by się skończyła. Czy nie dociera do Was że skrypt gospodarczy "Piast" jest autorstwa księcia Marka i nikt po za nim nie ma do niego dostępu, a przez to nikt po za nim, nie ma możliwości zmiany ustawień, czyli usuwania i zmiany danych. [...]


W tym uwidacznia się słabość naszego systemu.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 30 gru 2018, 13:07

Panowie
Proszę się nie denerwować, chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie mogę korzystać z hasła Zakonu krzyżackiego i rozwijać gospodarczo Prusy. To nie jest złośliwe pytanie, tylko na prawdę nie wiem, nie rozumiem.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 30 gru 2018, 17:37

August Medycejski napisał(a):
Henryk Mikołaj Hrychowicz napisał(a):Panowie Chojnaccy raczą wybaczyć, ale cierpliwość nawet świętego by się skończyła. Czy nie dociera do Was że skrypt gospodarczy "Piast" jest autorstwa księcia Marka i nikt po za nim nie ma do niego dostępu, a przez to nikt po za nim, nie ma możliwości zmiany ustawień, czyli usuwania i zmiany danych. [...]


W tym uwidacznia się słabość naszego systemu.


Racja, panie Auguście. Ciekawe, czy dałoby radę przekonać księcia by wtajemniczył kogoś w działanie systemu i nadał mu możliwości administracyjne?
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 24 sty 2019, 21:01

Szanowni Panowie
Chciałem wrzucić parę zdjęć i tekst. Nie chce mi się to zapisać. Pokazuje mi się tekst

Wiadomość ma za mało znaków

Pierwszy raz pokazał mi się taki napis, co mam zrobić
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Maurycy Orański » 24 sty 2019, 21:32

Tekst pisany czy na zdjęci bądź skanie?
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości