Pytanie

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 19 paź 2018, 11:45

Panie Andreamie, nie wiem, jak trudno zrozumieć, że konstytucja nie ZOSTAŁA zrealizowana, tylko trwa PROCES jej realizacji.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 19 paź 2018, 12:30

Wielmożny Książe
Rozumiem, fakt nie można wszystkiego naraz.
Żałuję tylko, że od tej strony zaczęła się realizacja
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 paź 2018, 17:24

A jakaż to znowu krzywda Mości Pana dotknęła ?



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 19 paź 2018, 17:58

Tak jak pisałem wcześniej uważam że wszystkie punkty konstytucji powinny wchodzić na raz, a jak coś nie można zrobić to należy poczekać że wszystkim. W Realu byłoby tak wojska krzyżackiego zostały zlikwidowane i rozeszły się a za miesiąc maja się stawić u mnie, mało prawdopodobne
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 paź 2018, 19:25

Nie do końca łapię o co tym razem Panu chodzi. Wojska Krzyżackie z tego co wszystkim wiadomo poszły do Rotrii i jeszcze nie wróciły. Konstytucja zaś stanowi co nie zostały one rozwiązane lecz zmieniły barwy na Waści prywatne wojska. Takoż majątek zakonów, któren powstał z pana funduszy do pana ma powrócić. Po cóż więc ten lament. Co wspólnego ma przeniesienie działów Zakonnych do archiwum z przepisaniem wojsk i majątków zakonnych na pańską własność. Wszak są one wpisane w system gospodarczy, a książę Marek zobowiązał się je przepisać zgodnie z postanowieniami konstytucji. Wystarczy okazać trochę cierpliwości.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 19 paź 2018, 19:39

Wielmożny Książe
do Rotrii poszły 2 pułki piechoty , 1 artylerii i 2 jazdy, tutaj zostało o wiele więcej wojsk - nie przeszły na mój garnuszek - proszę zobaczyć.
Po drugie zgodnie z konstytucją ziemie Zakonu Krzyżackiego miały przejść na moją własność, ale nie przeszły - proszę samemu zobaczyć.
Żeby było jasne nie ma osobistego żalu do Wielkiego Hetmana , ani do Wielmożnego Pana. Chodzi mi o to, że Konstytucja jest realizowana wybiórczo. Od samego początku pisałem, że nie da się niektórych rzeczy zrobić, ale nikt mnie nie słuchał.
Tak. W.K. Marek obiecał wszystko zrobić, mam okazać trochę cierpliwości, ale dlaczego tylko ja. Wszyscy powinni okazać trochę cierpliwości, więc na razie podstrony powinny pozostać na miejscu.
Jeszcze raz podkreślam nie atakuję nikogo personalnie

Zadałem też pytanie o prawa i obowiązki szlachcica w RON, może to mi więcej wyjaśni.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 23 paź 2018, 10:57

Wasza Królewska Mość
Wielmożni Panowie
Wiem na jakiej podstawie prawnej została przeniesiona podstrona Zakonu Krzyżackiego do archiwum i zakaz działania tego Zakonu na terenie RON (art. I Konstytucji)
Ale proszę mnie oświecić na jakie podstawie prawnej została przeniesiona podstrona Zakonu Kawalerów Mieczowych
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 23 paź 2018, 13:26

Tej samej. Ta sama konstytucja, tylko że artykuł niżej niż Krzyżaków.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 23 paź 2018, 13:57

Wielmożny Panie Hetmanie
Proszę wybaczyć ale się nie zgodzę

art. II Konstytucji mówi

Zakazać działalności Braci Rycerzy Zakonu Kawalerów Mieczowych na obszarze całej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Nazwa zakonu któremu zakazuje się działać jest "Braci Rycerzy Zakonu Kawalerów Mieczowych", a mój Zakon zawsze nosił nazwę Zakon Kawalerów Mieczowych. Nigdy nie miał dodane Braci Rycerzy, więc prawnie to nie jest ten sam zakon.
Po drugie w nazwie Zakonu Krzyżackiego jest pełna jego nazwa, wiec nie można powiedzieć, że w Konstytucji nie stosowano pełnych nazw.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Stanisław von Tauer » 23 paź 2018, 14:13

Naprawdę będzie Pan teraz wyszukiwał wszelkich kruczków prawnych bądź niedopatrzeń, żeby tylko odwlec to, co jest nieuchronne?
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron