Pytanie

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Pytanie

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 22 gru 2018, 13:27

Wasza Królewska Mość
Panowie Bracia
Minęło ponad dwa miesiace od uchwalenia Konstytucji o likwidacji Zakonów. Natychmiast podstony zostaly przeniesione do archiwum, ale dalszych cześci konstytucji niestety nie zostala wykonana tzn. przejecie przez mój ród ziem po zakonie krzyżackim. I calkowite rozwiazanie sprawy wojsk zakonnych. Mówiłem ze nie da się tego zrobić, ale nikt mnie nie słuchał.
Poza tym podobno po zakazie działań Zakonu miało być super. Jak widać jest inaczej, I ja też dzieki tym ruchom rzadko pojawiam się w RON
Gratuluje wszystkim
Wiem, że zaraz podniesie się krytyka mojej wypowiedzi, ale trudno
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Pytanie

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 26 gru 2018, 15:09

Ja z całym szacunkiem dla przeciwników zakonu popieram te słowa. To forum powinno być dumą i kontynuować tradycje sięgające kilku lat. Bardzo trudno o zmiany kiedy nawet podstawowe organy państwowe (król, hetman) nie odzywają się. Ja sam zaniedbałem swoje obowiązki za co z góry przepraszam. Jeżeli kroki podjęte w związku z usunięciem zakonu były tylko próbą ożywienia forum to sprawiły więcej przykrości niż modernizacji. Ponaglam więc wszystkie władze aby przystąpiły do natychmiastowego przekazania wojsk zakonnych rodowi mojego przedmówcy bo wiem, że w tym rodzie wojska te choć trochę przypominać będą o dumnej, lecz splugawionej przez państwo i niestety też mnie tradycji i dumie zakonów. Co do tęsknoty do za zakonu to tych którzy takową odczuwają zapraszam w ten link:

http://www.bizancjum.darmowefora.pl

Jest to specjalne założone przeze mnie forum w którym każdy zazna atmosfery tradycji i nierzadko dumnej wojaczki o wiarę z nowymi wrogami. Zapewnię tam przetrwanie Zakonnikom.

Serdecznie zapraszam i życzę Wesołych Świąt:

(-)Karol von Tauer-Sienicki, Kurator Wielki.
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Namiestnik w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 534
Dołączył(a): 22 lut 2018, 19:33
Lokalizacja: Konstantynopol
Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Stopień: Namiestnik
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 26 gru 2018, 17:05

Nie chciałem się tu wypowiadać, bo z panami to jak z rzucaniem grochem o ścianę - można powtarzać do znudzenia wciąż to samo, a panowie dalej nie rozumieją. Jedyną osobą która może zrobić takie rzeczy jest ks. Marek. Gdy był on ostatnio obecny na forum została mu przedstawiona konieczność zmian w systemie, jeśli idzie o wojska. Nie zrobił on jednak tego, fakt. Jedyne co pozostaje to czekanie na niego.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 26 gru 2018, 17:20

Wielmożny Panie Hetmanie
Bez urazy, ale Sejm nie powinien uchwalać Konstytucji których nie może wykonać.
A sam W.Pan Hetman twierdził, że bez Ks. Marka się tego nie da zrobić.
Ja mówiłem o tym przed i po uchwaleniu Konstytucji.
Jednak choć wiedzieliście, że całej Konstytucji nie da się wprowadzić w życie bez Ks. Marka i JKM i W.Hetman głosowali za przyjęciem Konstytucji.
wg mnie Konstytucja powinna być wprowadzona cała lub w ogóle. A nie podstrony Zakonne likwiduje się natychmiast, a resztę tłumaczy się, że nie można wprowadzić.
No ale dzięki tej decyzji, dwie osoby w RON są prawi nie aktywne, ale reszta jest aktywna, szczęśliwa i zadowolona.
Gratuluję
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Pytanie

Postprzez Sebastian von Tauer » 26 gru 2018, 17:52

1) Ekstrapolowanie konsekwencji zniesienia zakonów do obecnej niskiej aktywności jest argumentem z kosmosu - chyba pan nie zauważył, że są święta i ludzie chcieliby je spędzić w spokoju z rodzinami i odpocząć od internetu. Proszę się zastanowić jak zakaz działalności zakonów ma wpływ na aktywność króla albo pana Hrychowicza? Ja żadnych zależności nie widzę.
2) Z całym szacunkiem, ale pan i pański brat od dawna wykazujecie się nadzwyczaj małą aktywnością. Zdaje mi się, że przez kłótnię z zakonami widzę tu pana kilkakrotnie częściej, niż rok, dwa i trzy temu, gdzie nie wykazywał się pan jakąś szczególną aktywnością.
3) Jak wspomniałem w pkt. 1 są święta - czas gdy chcemy być z rodzinami oraz cieszyć się przy wspólnych obiadach, kolacjach i celebrować ten czas. Pana działania jedyne co mają na celu to wywołanie po raz dziesiąty czy piętnasty kłótni o to samo.

To mój ostatni post w tym temacie, proszę tu gardłować, krzyczeć i dalej robić próby podzielenia społeczeństwa RON-u do woli, lecz niech pan nie liczy na moją odpowiedź.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pytanie

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 26 gru 2018, 18:07

Najwidoczniej Wielmożny Pan Hetman obchodzi święta od 16 października, bo wtedy była uchwalona Konstytucja.
Z tego co zauważyłem JKM nie ma od 18.12 na forum, a przed tym był 8.12. - to też Święta
Poza tym nie zauważyłem, żeby mój Brat pisał coś przeciwko Panu. Czeka od paru tygodni na odpowiedź od JKM w sprawie zakonów. Czeka grzecznie.
Wg mnie do likwidacji strony Zakonów Brat była aktywny na podstronie ZKM
Natomiast to Pan bardzo często próbuje moje wypowiedzi łączyć z Bratem
Przypominam, że JKM i władze RON mają obowiązek wykonywać przepisy uchwalone przez Sejm - niestety tego nie robią, więc nie wykonują swoich obowiązków - więc łamią przepisy.
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 26 gru 2018, 23:23

Panowie
Proponuję pokój.
W tej dyskusji nie chodzi o Zakony. Zakony połączyły się w Zakon Joanitów. Największa walka była o majątek. Sprawa jest załatwiona. Cały majątek należy do Zakonu, to co ma Wielmożny Mistrz jest jego prywatną sprawą. Zakon zajmuje się krzewieniem wiary I dobroczynnością. W innych państwach już działamy.
Każdy z Panów ma częściowo rację Co do Konstytucji.
Prawdą jest że bez KS. Marka nie można wykonać Konstytucji. Prawdą jest też, że Konstytucję należy wprowadzać całą lub jej nie wprowadzać. Dałem propozycje JKM I czekam na odpowiedź.
Panowie nice walczcie ze sobą no straty poniesie cały RON
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pytanie

Postprzez Samuel Radziwiłł » 27 gru 2018, 12:20

Zgadzam się z Wielkim Mistrzem, Wielmożnym Andreamem. Na tej kłótni straci cała Rzeczpospolita. Dlatego proszę Panie Aleksandrze o nie ciągnięcie tej sprawy, aż pojawi się ks Marek.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Pytanie

Postprzez Stanisław von Tauer » 28 gru 2018, 00:28

Wielmożni.
Przepraszamy za naszą nieobecność. Co zaś Zakonów się tyczy, uważamy, iż jakakolwiek decyzja w tej sprawie byłaby nie w porządku wobec nowego króla. Zbliża się elekcja i złożenie przez Nas korony. Nie chcielibyśmy więc w ostatnich dniach Naszego panowania podejmować tak brzemiennej w skutkach decyzji, która mogłaby utrudnić panowanie nowemu władcy już na początku jego panowania. Osobiście nie kryjemy żadnej niechęci do panów Chojnackich, jednakże naszym zdanien poważną przeszkodą i problemem w osiedleniu się Joannitów w Rzplitej jest ich zależność wobec Patriarchy. Na koniec chcielibyśmy życzyć Szczęśliwego Nowego Roku.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Pytanie

Postprzez Andream von Salza » 28 gru 2018, 00:47

Wasza Królewska Mość
Chciałem tylko przypomnieć, że czekam w sprawie możliwości gospodarowania w Prusach. Parokrotnie WKM obiecywał mi, że podejmie decyzję.
Kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi ?
Ta sprawa nie jest związana z Zakonem Joanitów
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron