Ogłoszenia

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Ogłoszenia

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 08 wrz 2011, 14:39

Wielmożny Panie Hetmanie
Dziękuję za gratulację i ciszę się że wrócił Wielmożny Pan z urlopu
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3476
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Ogłoszenia

Postprzez Andrzej Trzaska-Chojnacki » 18 paź 2011, 08:50

Wasza Królewska Mość
Szanowni Waszmościowie
Wiem, że podjeliście decyzję unowocześniania RON, aby pozyskać nowych obywateli.
Wydaje mi się, że to nie z powodu braku nowoczesności nie ma ludzi w RON, tylko z powodu ogólnego kryzysu w mikroświecie. Wszystkie państwa w świecie wirtualnym są nowoczesne. W momencie większego zainteresowania może dzięki temu właśnie, że jesteśmy w pięknym wieku XVII RON będzie bardziej atrakcyjna (oczywiście pewności nie mam).
Proponowałbym spróbować nawiązać kontakt z tymi co odeszli, dowiedzieć się dlaczego to zrobili i może uda się ich z powrotem namówić do powrotu.
Jeszcze jedno, na przyszłość, aby ułatwić kontakt z tymi co odchodzą, może w danych osobowych nalezy dodać rubrykę mail prywatny, aby mieć z nimi stały kontakt.
z poważaniem
Andrzej Trzaska-Chojnacki
Komtur Dyneburga Zakony Kawalerów Mieczowych



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 350
Dołączył(a): 19 gru 2010, 23:35
Medale: 5
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Ogłoszenia

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 22 paź 2011, 18:42

Wasza Królewska Mość
Panowie Bracia
Po dłuższym zastanowieniu się uważam, że robimy błąd przekształcając się w nowoczesne Państwo. Rozumiem, że większość jest za, ale co z mniejszością ?
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3476
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Ogłoszenia

Postprzez Henryk Horoch » 23 paź 2011, 10:15

Mości Panowie
Dyskusja nad tym czy mamy dokonać postępu w rozwoju technicznym trwała ponad dwa tygodnie. Było więc dosyć dużo czasu by to gruntownie przemyśleć. Na moje wyraźne pytanie kto jest za, kto jest przeciw, odpowiedz padła jednoznaczna na tak. Przystąpiono więc do realizacji zmian w których, notabene niewielu z nas uczestniczy, a przecież przy ich wprowadzaniu jest mnóstwo roboty. Tymczasem zaangażowanie jest znikome. Powodów takiego stanu rzeczy szukać nie będę, bo jak zwykle to brak czasu, etatowa przyczyna. Mnie też go brakuje, mimo to realizuję zadania wynikające z urzędów które pełnię. Dlatego powiem wprost, nie mam zamiaru rozbierać czegoś co zbudowałem tylko dlatego, że zmieniła się komuś koncepcja lub wizja naszego kraju.
Sam nie byłem przekonany co do słuszności takiej decyzji, ale skoro została podjęta dla dobra kraju rozpocząłem jej realizację. Mówiłem, ale jeszcze raz to powtórzę, ciągłe skoki czasowe nie służą Rzeczpospolitej. Niszczą jej dorobek i osiągnięcia, zniechęcają do pracy tych którzy biorą w tym najbardziej aktywny udział. Po każdej takiej zmianie odchodzili Ci co najwięcej wnosili w rozwój kraju i nieprawdą jest, iż podawany jest prawdziwy powód tych decyzji, może z wyjątkiem: Jana Zamorskiego czy Sebastiana Bachmury, którzy stali w opozycji do zmian, a po przegranej batalii oficjalnie podali przyczynę odejścia i założyli nowe państwo (które istnieje do dziś).
Jeśli Waszmość Panowie nie potrafią połączyć tradycji dawnej Rzeczpospolitej z postępem technicznym to jedynym rozwiązaniem jest przerwać proces realizacji zmian w kraju. Z tego co da się zauważyć to niemal 1/3 obywateli jest przeciwna wprowadzanym zmianom, a drugie tyle sytuacja w kraju nie interesuje wcale. Czyli tak naprawdę to reformatorzy są w mniejszości.
Proponuję zatem wybór nowego rządu, na czele którego stanie pan Zakrzewski lub Trzaska-Chojnacki. Urząd kanclerza złożę bez urazy, nie mam ani siły ani ochoty dalej szarpać się ze wszystkim sam.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Ogłoszenia

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 24 paź 2011, 17:13

Wielmożny Panie Kaclerzu
Nie występuję przeciwko Panu, tylko wypowiedziałem swoje zdanie. Nota bene cały czas tak uważałem i tak mówiłem, nawet w Senacie.
Zresztą
1. chyba lepiej wiedzieć jakie są sapatrywania innych osób
2. to nie Wielmożny Pan Hetman podjął taką decyzję
Osobiście podziwiam Wielmożnego Pana Hetmana : Pana hart, tytaniczną pracę
A jesli chodzi o odsunięcie kogokolwiek to lepiej mnie niż Wielmożnego PAna Hetmana
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3476
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Ogłoszenia

Postprzez Henryk Horoch » 24 paź 2011, 21:02

Mości Panie Chojnacki
Dziękuję za miłe słowa i uznanie. Pragnę jednak zapewnić, iż nie mam zamiaru odsuwać się od aktywnego udziału w życiu naszego kraju, a tym bardziej doprowadzić do odsunięcia kogokolwiek z obywateli. Wręcz przeciwnie, moja rezygnacja z urzędu kanclerza jest otwarciem furtki do kariery dla kogoś kto wykaże się odwagą i podejmie trudne dzieło kierowania Rządem Królewskim. Mogę też zagwarantować, że nie będę budował żadnej opozycji względem nowego rządu, a w razie potrzeby mogę służyć radą i pomocą. :)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Ogłoszenia

Postprzez Pius IV » 25 paź 2011, 17:27

Ufam Ekscelencji Hetmanowi jako i sobie samemu, stąd też nigdy nie wątpię w jego decyzje :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Ogłoszenia

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 25 paź 2011, 23:39

Wasza Królewska Mość
Panowie Bracia
Zapraszam wszystkich do teatru na nową sztukę pt. "Bohdan Chmielnicki"
Miłego oglądania
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3476
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Ogłoszenia

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 12 lis 2011, 22:16

Panowie Bracia
1. Ile kosztuje zakup małego masteczka ?
2. Proponuję, aby albo Państwo, albo Bank udzielali pożyczek na zakup majątku, oczywiście w granicy rozsądku 2000 - 3000. Może to dac impuls dla nowych osób. Każdy kto przychodzi do naszego Państwa chciałby miec własny majątek, ale nie ma jak go kupić/ Pożyczałby by pieniądze, kupował majątek i spłacał, oczywiście plus jakiś procent dla instytucji która pożyczyła. Majątek miałby zajęta hipotekę. Gduby nie spłacił długu majątek by przechodził na rzecz pożyczkodawcy. Nie wolnoby było wziąść drugiego kredytu do momentu całkowitej spłaty piewszego.
To moja propozycja
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3476
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Ogłoszenia

Postprzez Karol Radziwiłł » 13 lis 2011, 13:59

Waćpanie Chojniacki!

Z tego co wiem miasteczko kosztuje 3 000.
Co do pożyczek myślę, że jest to dobry pomysł. Dodałbym jeszcze to, że pożyczkobiorca musiałby przedstawić pożyczkodawcy swoje plany na zarobienie pieniędzy, które później by mu oddał tj. uwierzytelnienie możliwości spłaty pożyczki.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości