Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Pałac Jego Świętobliwości Głowy Katolickiego Kościoła Powszechnego

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Karol Juliusz Józef Żółkiewski » 23 gru 2010, 22:38

Jerzy Iwo Radziwiłł napisał(a):Bardzo się mi podoba to że możemy mieć odmienne zdania, kłócić się i sprzeczać, czasem o mało istotne sprawy, ale gdy któremuś z naszych dzieje się krzywda i dotyka go niesprawiedliwość jesteśmy w stanie stanąć w jego obronie, To świadczy że staliśmy się prawdziwą społecznością, prawdziwym wirtualnym narodem. To było moim największym pragnieniem i pomalutku zaczyna się spełniać
Moje marzenie się wypełnia. :D

Tutaj powiem szczerze :
Rozczuliło mnie to :D .



 

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 25 gru 2010, 00:42

Wasze Ekscelencje, Drodzy Bracia i Siostry!

Brat nasz Otto (arcybiskup KW) został zawieszony z wiadomych przyczyn jako, iż jestem prymasem jedynie w ten sposób mogę ukarać niepokornego sługę kościoła, dlatego też oświadczam, że nie cofnę swej decyzji a całą sprawę rozpatrzy Jego Świątobliwość po swym powrocie. Jego arcyksiążęca Wysokość Ferdynand, a może inaczej "Jego Świątobliwość Klemens IX" winien zachować swe złośliwe uwagi dla siebie! Owa sprawa leży w gestii kościoła rotryjskiego, Jego Świątobliwości i mojej, a osąd świecki nie ma tu nic do gadanie w szczególności w osobie JE Ferdynanda który jest głową obcego kościoła. Brat Otto ma wolny wybór i musi wybrać jaką ścieżką chce kroczyć. Jego Królewska Mość stwierdził, iż zrobi porządek w Kościele w RON lecz zanim to nastąpi zrobię porządek osobiście.
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Aleksander Branicki » 25 gru 2010, 11:12

A mnie nie obchodzi komu służy czy nie ksiądz Otto. To co u nas i dla nas robi ma większe dla mnie znaczenie niż to, co zrobili wszyscy "papieże" razem wzięci.
Myślę, że decyzja i tak należy do nas.



 

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 25 gru 2010, 11:28

I tu Wasza Ekscelencja się myli sprawa nie należy do władz świeckich tylko do kościelnych, Brat Otto ma wolny wybór albo zostanie pod jurysdykcją Prymasostwa i archidiecezji Gnieźnieńskiej albo przejdzie pod do KW którego zarządcą jest arcyksiążę Ferdynand jako "Klemens IX". Proszę nie przyrównywać JŚ Celestyna do Patriarchy KW, archidiecezja w Gnieźnie ma jednego zarządcę i jednego Patriarchę. Po raz kolejny oświadczam, iż nie zmienię swego postanowienia oraz, że nie będę się wdawał w zbędną polemikę.
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Michał Radziwiłł » 25 gru 2010, 15:19

Proszę Jego Eminencję Prymasa, aby z podjęciem kroków wobec księdza Otto wstrzymał się do poniedziałku. Zaręczam, iż do tego czasu osobiscie rozmówię się z Jego Świątobliwością Celestynem I i sprawa się wyjasni.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Postprzez Pius IV » 26 gru 2010, 14:34

Po raz kolejny proszę Jaśnie Prymasa z Bożej Łaski o odpowiednie zachowanie ;).

Moje uwagi nie są złośliwe a są prawdą o Tobie, Czcigodny Bracie.
Szczera prawda wypracowana przez wiele wiele lat.

Wśród nas - ubogich kleryków oddanych łasce rodu de Medici jest powiedzenie sprawdzone po stokroć "Gdzie pojawia się mamona, majątki i tytulatury, tam Lorenzo de Medici wbija swe pazury". Nade zwyczaj słuszna metafora :D.

Powróciwszy do sprawy mojej złośliwości rzekomo wspomnianej przez Waszą "Eminencję" - po pierwsze, "prawda w oczy kole" a po drugie może i czasami jestem złośliwy, ale nie jestem nepotycznym "władcą", który na piedestale widzi swoje dobro, a Kościół niech upada ;)
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 27 gru 2010, 01:19

Czcigodni Bracia,

zrobimy tak przedstawię sprawę Jego Świątobliwości Celestynowi I jeżeli Najjaśniejszy Pan nie znajdzie winny w Bracie Otto cofnę swe postanowienie. Po wyjaśnieniu owej zaszłości wezwę wszystkich duchownych do siebie, oto moje GG: 12309404, zapraszam wszelkich zainteresowanych. Drodzy Bracia na koniec powiem, że jutro wieczorem opublikuję mój plan działania jako Prymasa RON. Wasza Wysokość Ferdynandzie tak na marginesie to nie posiadam żadnych profitów będąc prymasem RON.
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Michał Radziwiłł » 27 gru 2010, 17:54

Wasza Arcyksiążęca Wysokość

Informuję, iż złamano Dekret Królewski nr 86/2010, który stanowi:

1. Wprowadzamy obowiązek stosowania pełnej tytulatury względem:
* Prymasa Rzeczypospolitej

Prezes Sądu Najwyższego winien sam siebie upomnieć i przeprosić Jego Eminencję Prymasa.

Nie życzę sobie, aby przedstawiciel państwa obcego był lekceważony bądź obrażany. Ma być szanowany. Nie obchodzi mnie, jaki jest z charakteru - moze być chciwcem, zdrajcą i intrygantem, ale reprezentuje tutaj państwo obce. To przez takie szczeniackie zachowanie psują się stosunki Rzeczypospolitej z innymi panstwami.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Aleksander Branicki » 27 gru 2010, 19:34

Widzę, że Wasza Królewska Mość jest już po poważnej rozmowie z Jego Eminencją Prymasem.
Choć rozumiem, takie zachowanie, to szczerze modlę się o to, aby tylko na tym się tu skończyło...
Nie dokończę swojej myśli, mając nadzieję, że nigdy nie będę miał okazji i nie będę musiał.



 

Re: Oświadczenie Prymasa w sprawie prezbitera Otto Kent.

Postprzez Michał Radziwiłł » 27 gru 2010, 23:36

Jego Eminencja Prymas zrobił na mnie pozytywne wrażenie, więc nie rozumiem, dlaczego ma być obrażany.

Poza tym, o kulturę wobec reprezentantów państw obcych zawsze będę się kłócił.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Pałac Apostolski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość