Wnioski o wpis do Ksiegi Bankowej

Re: Wnioski o wpis do Ksiegi Bankowej

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 06 mar 2019, 18:08

Ja mam ponad 55 tys. wydaje mi się, że na razie wystarczy.
Proszę wybaczyć Książę Henryku, ale wydaje mi się, że szlachta będzie jeszcze mniej zasiedlać majątki - jak się jej zmniejszy ilość wojsk.
A może warunkiem posiadania chorągwi powinno być posiadanie jakiejś ilości dusz. Przecież ktoś musi utrzymać tą chorągiew.
Wielmożny Książe Auguście.
Jestem przeciwny dodatkowemu podatkowi, nie tędy droga. Może jakaś marchewka zamiast ...
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Wnioski o wpis do Ksiegi Bankowej

Postprzez August Medycejski » 07 mar 2019, 05:12

Aleksander Trzaska-Chojnacki napisał(a):Ja mam ponad 55 tys. wydaje mi się, że na razie wystarczy.
Proszę wybaczyć Książę Henryku, ale wydaje mi się, że szlachta będzie jeszcze mniej zasiedlać majątki - jak się jej zmniejszy ilość wojsk.
A może warunkiem posiadania chorągwi powinno być posiadanie jakiejś ilości dusz. Przecież ktoś musi utrzymać tą chorągiew.


Ja rozumiem potrzebę reformy wojska prywatnego zaproponowaną przez J. O. Książąt Hrychowicza i von Tauera. Budowanie siły wojskowej ponad miarę również nie prowadzi do większych dochodów Skarbu Państwa, a jedynie do powstawania gigantycznych armii, które i tak nie mają z kim walczyć.

Wielmożny Książe Auguście.
Jestem przeciwny dodatkowemu podatkowi, nie tędy droga. Może jakaś marchewka zamiast ...


Marchewka, marchewką, a dobrowolny podatek, to dobrowolny podatek. Nasz system ma tę jedną wadą, że nie można w nim stracić, a tylko gromadzić. Im większe majątki, tym większy dochód. Im większy dochód, tym większe armie...
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Wnioski o wpis do Ksiegi Bankowej

Postprzez August Medycejski » 22 mar 2019, 09:45

Mateusz von Wolfenstein napisał(a):Mości Panie Podskarbi, wnoszę o wpisanie kamienicy na parceli nr 18 w Gdańsku do systemu, którą dekretem Króla Jegomości ongiś otrzymałem. Ostatni w dekrecie na liście nagrodzonych widnieję. ;)


Maurycy Orański napisał(a):Wysłałbym pieniądze na jego wykupienie gdyby skarb państwa nie był znowu na minusie.


Mając na uwadze, że wniosek niejako zalega, a w skarbie pustki, jestem gotów wysłać Sławetnemu von Wolfensteinowi potrzebne denary na wykup nieruchomości. Jeśli wniosek swój podtrzymuje, proszę tylko o stosowną informację.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Wnioski o wpis do Ksiegi Bankowej

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 15 kwi 2019, 19:58

Mnie denarów nie braknie Mości Xiążę :) Ile za wykup się należy?
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Wnioski o wpis do Ksiegi Bankowej

Postprzez August Medycejski » 17 kwi 2019, 06:21

Sławetny Panie,

W systemie wspomniana działka razem z już pobudowaną kamienicą kosztuje 1150 denarów. Jeśli chce Waść samemu wyłożyć tę kwotę, proszę bardzo. Mogę jednak przesłać Panu konieczne pieniądze.

Działkę kupić może Waść w systemie, odnajdując Parcelę nr 18 w Gdańsku.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Księga Ziemian Rzeczpospolitej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość